Organizacja partnerska

rak and roll Jako Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz” pragniemy poinformować Państwa, iż nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Rak’n' Roll http://www.raknroll.pl, która chce zarażać pozytywną kulą energii i zachęcać osoby chore onkologicznie do konstruktywnej walki z chorobą, a w swoich działaniach przeciwstawia się temu, co schematyczne, stereotypowe i smutne.

Akcja, którą zapoczątkowaliśmy współpracę z Fundacją, to akcja „Daj Włos”, skierowana do małych/ dużych / jego / jej – każdego, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację, również w naszym mieście ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy grudziądzkie zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób,               a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne  i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
logo_daj_wlos

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.